andrzejzielinski.plCzas wolny › Zwiedzamy Gdańsk

Zwiedzamy Gdańsk

Odwiedź Gdańsk z firmą aven travel, a zyskasz niesamowite przeżycia i piękne wspomnienia.

fot.gdanskadventure.com

– jedno z najbardziej urokliwych miast Polski. Położone nad morzem Bałtyckim, słynie z pięknych plaż oraz zabytkowych budynków architektonicznych. To jeden z najbardziej interesujących ośrodków kulturalnych w Polsce. Udając się tam, oprócz leniwego odpoczywania na plaży, każdy turysta ma możliwość zwiedzenia ogromnych terenów zielonych, które pokrywają ok 24% obszaru całego miasta, odwiedzenia jakże licznych muzeów. Pomimo tego, iż najpiękniejsza cześć miasta – śródmieście, została prawie całkowicie zburzona podczas wojny, dzięki odbudowaniu jej zgodnie z zachowanymi dokumentami, w dalszym ciągu jest uznawane za jedno z najpiękniejszych miast w kraju.

Co warto zwiedzić będąc w Gdańsku?

Wizytę w tym mieście należy rozpocząć od zobaczenia Głównego Miasta. To tam, znajduje się zabytkowy Ratusz, Dwór Artusa – oddział Muzeum Historycznego Miasta, oraz historyczny Dom Uphagena. Następnie, warto udać się na Stare Miasto. Tu czeka na nas postawiony przez Krzyżaków Wielki Młyn oraz kościół św. Katarzyny. Obowiązkowy jest również spacer ulicą Długą oraz Drogą Królewską. Oprócz tego konieczne jest zwiedzenie historycznego placu Westerplatte, oraz Oliwy z jej katedrą.

Jak tam wyjechać?

Wizyta w Gdańsku jako mieście turystycznym nie należy do najtańszych. Tym bardziej jeżeli planujemy tam nocować. Jeżeli jednak chcemy zwiedzić je tanim kosztem warto rozpatrzyć wyjazd z biurem podróży . Ta nowoczesna firma, która dba głównie o zadowolenie klienta organizuje wyjazdy do najpiękniejszych miast Polski. Już za kilkanaście złotych możecie udać się w jedno bądź kilkudniową niezapomnianą wycieczkę. Sprawdź sam!

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły

Warto przeczytać