Skuteczny marketing w sieci

Dość przewrotne, funkcjonujące od całkiem niedawna, powiedzenie twierdz, że jeśli nie ma Cie na Facebooku, to w istocie w ogóle Cię nie ma. Oczywiście nie można się zgodzić z dosłownym sensem takiego twierdzenia, ale jego metaforyczne przesłanie jest bardzo prawdziwe: obecnie internet, przede wszystkim media społecznościowe, są najczęściej wybieraną przez wszystkich formą komunikacji. Ocenia się, że w ciągu najbliższych sześciu lat już praktycznie każda rodzina będzie podpięta do sieci. Doskonale rozumie to również każda dobra agencja reklamowa. Łódź nie jest pod tym kątem żadnym wyjątkiem.

reklama łódź

Gdzie się promować?

Internet bowiem jest doskonałym sposobem na promocję. Po pierwsze korzysta z niego już mnóstwo ludzi, a liczba ta będzie ciągle rosnąć. Po drugie są to przede wszystkim ludzi młodzi, otwarci na nowe technologie oraz wartościowe produkty i usługi, które bardzo chętnie będą kupować. Po trzecie wreszcie bardzo tania jest taka reklama. Łódź i inne miasta mają podobne stawki, ponieważ internet jest medium bardzo demokratycznym i każdy będzie za daną usługę płacił tyle samo.

Dawniej działalność reklamowa kojarzyła się z takimi nośnikami, jak druki wielkoformatowe, ulotki, czy wizytówki. Łódź i inne miasta to miejsca, w którym reklama zewnętrzna wciąż jest obecna, ale coraz lepiej przedsiębiorcy rozumieją, że powinni być obecni przede wszystkim w wirtualnej sieci: zgodnie z powiedzeniem opisanym na początku. To właśnie dzięki sieci mogą zdobyć nowych klientów i nie muszą regionalizować swojej działalności.  

Dodaj komentarz