Pielęgnacja cery mieszanej

Cera mieszana jest wyjątkowo wymagająca i trudno jest o nią prawidłowo zadbać. Taka cera to połączenie cery tłustej i suchej. Okolice czoła, nosa i brody (strefa T) nadmiernie się przetłuszczają i dlatego pojawiają się tutaj rozszerzone pory i zaskórniki. Poliki i skronie są nadmiernie wysuszone, a poza tym pojawiają się na nich zaczerwienienia i kruche naczynka. Jakiej pielęgnacji wymaga taka skóra?

źródło: mamazone.pl

źródło: mamazone.pl

Niezwykle ważne jest odpowiednie oczyszczanie cery mieszanej. Bardzo ważne jest to, by pamiętać, że cera ta ma skłonności nie tylko do przetłuszczania się, ale również do wysuszania. Kiedy wybieramy preparaty do oczyszczania cery mieszanej, musimy mieć na uwadze oba te czynniki. Dlatego idealne okazują się delikatne żele, toniki i płyny micelarne, które nie zawierają alkoholu. Warto też stosować maseczki, z tym że musimy zawsze wybierać dwie – jedną do strefy T, a drugą do policzków i skroni.

źródło: salony-pieknosci.blog.pl

źródło: salony-pieknosci.blog.pl

Następnie musimy zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry. Warto do cery mieszanej wybrać lekki, ale mocno nawilżający kosmetyk, który zmatowi błyszczące miejsca, a jednocześnie zapewni nawilżenie tym suchym. Na co dzień warto stosować matujący krem na przetłuszczającą się strefę i nawilżający na policzki. Z kolei na noc należy stosować wyłącznie krem nawilżający.

źródło: zurnalistka.blogspot.com

źródło: zurnalistka.blogspot.com

A jak zadbać o makijaż dla takiej cery? Trzeba będzie zadbać o dwa rodzaje kosmetyków lub znaleźć takie, które działają wielofunkcyjnie – nawilżająco i matująco. Warto postawić na lekki puder transparentny i korzystać z dwóch korektorów – pod oczy oraz na inne niedoskonałości.

Dodaj komentarz