Ogromne tragedie z dodatkowymi kłopotami

Wiele było już przypadków, gdzie w wyniku wypadku ginęli ludzi. I bardzo dużo było takich przypadków, że autokar z naszymi rodakami uległ wypadkowi i śmierć poniosła większość załogi.

Ostatnio takie tragedie wydarzyły się w Niemczech, Hiszpanii, Francji i Serbii. Za każdym razem zginęło co najmniej kilka osób. Jest to wyjątkowo trudna sytuacja. Zazwyczaj okoliczności podróży Polaków – to wycieczki zagraniczne, gdzie ludzie jadą odpocząć a kończy się to w taki sposób jaki ciężko przewidzieć.
Jest to o tyle trudna sytuacja, że zazwyczaj osoby podróżujące nie znają języka, jakim posługują się mieszkańcy danego kraju. Utrudnia to bardzo kontakt z osobami chorymi.
Choć znana jest sytuacja, gdzie pilot wycieczki, który cało wyszedł z wypadku musiał współpracować z lekarzami aby szybko i sprawnie przeprowadzić proste zabiegi ratujące życie. Pilot ten uczestniczył w niektórych zabiegach, takich jak – szycie i nastawianie złamanych kończyn.
Sytuacje, gdzie wypadkowi ulega autokar pełen ludzi zazwyczaj kończą się niestety tragicznie. Zdarza się na przykład tak, że trzeba zorganizować transport zwłok. Jest to proces bardzo trudny dla osób, który nigdy wcześniej tego nie robiły. Jest to przede wszystkim dużo formalności.
Wystarczyłoby przecież skorzystać z usług firmy, ale oni zazwyczaj nie załatwiają formalności, które załatwić do końca musi rodzina ofiary. Chodzi tutaj między innymi o sprawy celne związane z przewozem między granicami państw. Wiąże się to również z wizytą w urzędach, gdzie trzeba posługiwać się chociaż językiem angielskim na bardzo dobrym poziomie.  

Dodaj komentarz