Najczęstsze awarie pralki

Pralka to urządzenie bez którego większość nie wyobraża sobie życia. Opowieści o kobietach piorących ręcznie w zimnej wodzie ze studni stają się coraz bardziej nie do uwierzenia. Obecne urządzenia mają wiele funkcji oraz programów w tym także możliwość dokładania prania bez wyłączania programu prania. Minusem nowoczesnej technologii jest podatność na awarie. Niektóre usterki są możliwe do samodzielnego zdiagnozowania ale z powodu rozwoju technologicznego coraz ciężej zrobić to bez wyspecjalizowanego pracownika serwisu AGD – potwierdza serwis pralek Domfach specjalizujący się w naprawie pralki w Łodzi.

Głośna praca pralki

Bardzo często powodem głośnej pracy pralki zwłaszcza podczas wirowania są zużyte łożyska bębna. Awarię tą łatwo zdiagnozować samodzielnie i wystarczy wymienić łożyska bębna. Minusem tej czynności jest fakt, iż serwisanci nie mogą dokończyć naprawy urządzenia na miejscu i zmuszeni są zabrać naszą pralkę do serwisu. Wymontowanie łożyska wymaga dość znacznej rozbiórki oraz zajmuje sporo czasu.

Pralka zacina się

Jeśli pralka zacina się a programy nie zmieniają się to wina leży w uszkodzonym programatorze. W zależności od stopnia uszkodzenia oraz modelu pralki programator można naprawić lub wymienić na nowy. Przy tym drugim rozwiązaniu naprawa jest dużo droższa.

Wyciek wody z pralki

Jeśli z naszej pralki wycieka woda to może to być uszkodzenie pompy lub po prostu zapchany filtr. Gdy zauważymy taką usterkę warto sprawdzić najpierw filtr. Gdy taka czynność nie pomoże należy wezwać pracownika serwisu AGD. Oceni on czy wystarczy wymiana uszczelki pompy? Jeśli diagnoza będzie inna to trzeba wymienić całą pompę.

Dodaj komentarz