Motel a hotel

Każdy turysta, który planuje swój wypad musi zaraz po wybraniu celu wyprawy i środka transportu znaleźć nocleg. Jest to bardzo ważna kwestia, bo tak naprawdę, jeśli kwatera nam nie będzie odpowiadał, to nic z naszego wypoczynku nie będzie.

Przeglądając oferty noclegowe natrafiamy na kwatery różnego typu, począwszy od kempingów, domów prywatnych, po hotele i motele. Różnica porównując pole namiotowe z 5 gwiazdkowym hotelem jest oczywista, Jednak czym tak faktycznie rożni się hotel od motelu lub hostelu?

Hotel czyli co?

Nie każda kwatera może być uznana za hotel, użycie danej nazwy wcale nie musi oznaczać, że możemy spodziewać się lepszego standardu. Sama nazwa hotel wymusza jedynie na danej firmie konkretny standard, choć wcale nie zawsze tak jest. Faktem jest jednak, ze każdy hotel musi płacić za wykorzystanie tej nazwy. Motel z kolei poza podatkami nie musi wprowadzać nigdzie dodatkowych opłat.

Motel taki jak hotel

Nazwa motel wcale nie musi oznaczać niskiego standardu. Faktycznie brak tekstu „hotel” na szyldzie może oznaczać po prostu racjonalne myślenie właściciela, który nie chce, aby jego firma była oceniana przez specjalistów, którzy pobierają ogromne opłaty, ale przez gości. Motele i hostele jak najbardziej mogą mieć wysoki standard i będą idealnym miejscem na odpoczywanie w trakcie wakacji. Możemy dzięki temu zaoszczędzić niemałą kwotę, ponieważ w kosztach motelu nie ma opłat za nazwę hotel.

Dodaj komentarz