Kupowanie samochodu za granicą – na co zwracać uwagę

auta z zagranicy

Kupowanie samochodu za granicą pozwala zaoszczędzić pieniądze i wybrać konkretny model oraz jego markę jaka nas interesuje. Jedynym mankamentem jest czas jaki musimy poświęcić na podróż po wymarzony samochód. Kupując pojazd dostajemy poza samym autem również dokumenty, które są niezbędne do rejestracji go w Polsce. Należy zadbać by nic nie brakowało by później nie martwić się nie potrzebnie, a co gorsza ponownie wyprawiać za granicę po brakujące dokumenty.

Agencja celna lekiem na całe zło związane z wypełnianiem dokumentów

Kupując samochód za granicą, często mamy do czynienia z setką dokumentów do wypełnienia w Polsce. Na szczęście istnieją firmy – agencje celne, które za niewielką opłatą wykonają za nas tą papierkową robotę. Agencja celna pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a przede wszystkim załatwiamy wszystko w jednym miejscu. Firmy te są do tego stopnia dobrze zorganizowane, że posiadają nawet prywatnych tłumaczy, którzy zajmą się przetłumaczeniem niezbędnych zapisów, które wymagane są w Polsce w języku ojczystym.

Wybór należy do nas

Zakup samochodu wymaga sporej wiedzy nie tylko na temat mechaniki samochodu, żeby nie kupić „poprawionego” pod sprzedaż wraku, ale też prawnej by otrzymać od sprzedawcy wszystkie dokumenty i móc go później rejestrować. Warto zwrócić uwagę, czy samochód był serwisowany prawidłowo i czy olej silnikowym był wysokiej jakości – informuje właściciel sklepu Qmoto. Następnie pozostaje transport do kraju. Jeżeli auto znajduje się na terenie Europy, sprawa jest stosunkowo prosta. Inaczej jednak, jeżeli chcemy prowadzić z USA. Wtedy, jedynym rozwiązaniem jest transport morski.

Dodaj komentarz