Jaką pralkę wybrać?

Zakup pralki nie jest łatwą decyzją. Obecnie wybór pralek jest ogromny a zakupy w dużym sklepie AGD powodują mętlik w głowie po obejrzeniu ogromnej ilości urządzeń różniących się często mały szczegółami. wieloma funkcjami a nawet sposobami ładowania.

Jaką pralkę kupić?

Zanim wybierzemy się do sklepu i zaczniemy oglądać pralki warto usiąść i zastanowić się jakie mamy wymagania względem tego urządzenia oraz jakie są nasze potrzeby. Warto zapoznać się z listą najczęstszych awarii pralek i pod jej kontem poczytać o konkretnych modelach.

Pojemność pralki

Pierwszy czynnik, który często jest najważniejszym argumentem przy wyborze urządzenia. Pojemność pralek mieści się zazwyczaj w przedziale od 3 do 10 kilogramów. To jak dużo pralkę wybieramy zależy od miejsca jaki możemy na nią przeznaczyć oraz jak liczną mamy rodzinę. Im więcej osób tym większe prania należy robić. Najczęściej wybieraną pojemnością wśród dużych rodzin jest 7 litrów – jak informuje nas serwis AGD z Łodzi.

Klasy energetycznie urządzeń

Każde urządzenie elektryczne tak i pralka posiadają klasy energetycznie opracowane na podstawie rocznego zużycia energii elektrycznej. Oto w/w omówione klasy energetyczne:

  • A+++ – współczynnik niższy niż 46%
  • A++ – między 46 a 52%
  • A+ – między 52 a 59%
  • A – między 59 a 68%
  • B – między 68 a 77%
  • C – między 77 a 87%
  • D – współczynnik wyższy niż 87%

Najbardziej oszczędnym urządzeniem jest te posiadające klasę energetyczną A+++

Zużycie wody podobnie jak prądu to bardzo ważny czynnik podczas wyboru pralki do swego domu. Tak jak w przypadku klas energetycznych tak i zużycia wody – warto kierować się oszczędnościami. Wraz z wyższą klasą zużycia prądu i wody rośnie także cena pralki.

Dodaj komentarz