Jaką narzutę na łóżko wybrać?

Narzuta na łóżko to bardzo praktyczny, ale też ciekawy dodatek w każdej sypialni. Z jednej strony ma za zadanie osłaniać pościel. Nie będzie się ona brudzić, nawet wtedy, gdy domownicy będą chcieli się położyć na łóżku w ubraniu. Z drugiej strony, narzuty na łóżko pełnią funkcję dekoracyjną. Są niezwykle ważnym dodatkiem, który wpływa na charakter wnętrza. Może je ocieplić, ożywić lub dodać elegancji. Na rynku dostępne są rozmaite narzuty. Warto zatem zastanowić się, co nam pomoże wybrać najodpowiedniejszą narzutę.

źródło: modne-wnetrza.com

źródło: modne-wnetrza.com

Zapewne najważniejszą sprawą będzie wygląd narzuty. Ma ona pasować do wnętrza – zwracamy zatem uwagę na kolor oraz wzór. Musi odpowiadać innym elementom wystroju sypialni. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są choćby narzuty szydełkowe, pasujące do wnętrz vintage. Jeżeli lubimy łączyć różne wzory i kolory, możemy wybrać narzutę patchwork, która wykonana jest z wielu różnych elementów. Praktyczne będą też narzuty dwustronne, na przykład z jednej strony gładkie, a z drugiej wzorzyste.

źródło: czasnawnetrze.pl

źródło: czasnawnetrze.pl

Wybierając narzutę, musimy też dobrze przemyśleć jej rozmiar. Nie może być przede wszystkim za mała. Kolejną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę jest materiał. Oczywiście wybór jest spory.

źródło: dlalejdis.pl

źródło: dlalejdis.pl

Jeżeli chcemy wybrać przyjemną w dotyku i ciepłą narzutę, możemy wybrać dla siebie narzutę pluszową, polarową lub z mikrofibry. Taką narzutę można też wykorzystywać jako koc. Jeżeli natomiast wolimy narzutę cięższą i trwalszą, tak by stanowiła ochronę dla pościeli, to najlepiej wybrać narzutę z bawełny. Będzie się ją również wygodnie prać.

Dodaj komentarz