Jak wzmocnić paznokcie?

Paznokcie często mają skłonności do łamania się, rozdwajania czy kruszenia. Są osłabione, gdyż zapominamy o ich właściwej pielęgnacji. Poza tym na paznokcie działają różne środki chemiczne podczas wykonywania domowych prac. Niekiedy problemy z paznokciami wynikają również z nieprawidłowej diety. Jak zatem możemy wzmocnić słabe i łamliwe paznokcie?

źródło: kosmetycznie24.pl

źródło: kosmetycznie24.pl

Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej diety. Musimy uzupełnić w naszym organizmie braki pewnych witamin i składników odżywczych. Dlatego ważne jest urozmaicanie diety. Jeżeli mamy problem z łamliwymi paznokciami, warto jeść galarety i słodkie galaretki. Żelatyna bowiem wzmacnia paznokcie oraz je utwardza.

źródło: arkanaurody.blogspot.com

źródło: arkanaurody.blogspot.com

Warto też stosować preparaty i kompleksy witamin, które przeznaczone są do wzmacniania paznokci. Ważne są takie składniki jak skrzyp polny, pokrzywa, drożdże. Niezbędne są również witaminy z grupy B oraz mikroelementy. Określone preparaty nie tylko wzmacniają, ale też odżywiają i wzmagają wzrost paznokci.

beautyandhealth.pl

beautyandhealth.pl

Warto również sięgnąć po pewne domowe sposoby. Na pewno niezwykle skuteczne okaże się stosowanie różnych olejków. W paznokcie można wcierać choćby olejek rycynowy, który zapobiega rozdwajaniu się paznokci i je utwardza. Można je moczyć w ciepłej oliwie, co działa nawilżająco i wzmacniająco. Poza tym należy też wyposażyć się w krem do rąk i paznokci, i regularnie go stosować.

Jeżeli chcemy mieć piękne i mocne paznokcie, musimy też pamiętać o tym, że trzeba je zabezpieczać. Wykonując różne prace domowe pamiętajmy o używaniu rękawiczek ochronnych.

Dodaj komentarz