Jak prowadzić firmę sprzątającą?

Żyjemy w czasach, gdy głównym celem każdego człowieka jest pogoń za karierą. Czasy, gdy na pierwszym miejscu była rodzina, niestety przeminęły. Coraz częściej brak nam czasu na tak podstawowe czynności jak pranie, czy gotowanie. Nic więc dziwnego, że usługi gastronomiczne cieszą się sporym zainteresowaniem. Niestety tak powszechne nie jest jeszcze wynajmowanie firm sprzątających, ale kto wie, może niebawem ulegnie to zmianie?

Uważam, że założenie firmy sprzątającej może być świetnym pomysłem na biznes. W artykule opiszę, w jaki sposób taka firma powinna być prowadzona. Gotowy?

Nie będę opisywać tak oczywistych rzeczy, jaką jest założenie działalności gospodarczej. Warto to zrobić, gdyż praca „na czarno” może nas słono kosztować, gdy dowie się o tym Urząd Skarbowy. Osobiście, założenie firmy zleciłem księgowym. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś zrobił to sam. Ja, jestem jednak na to trochę za wygodny ;).

Gdy zdecydujemy się na założenie firmy, powinniśmy zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt i środki czyszczące. Podstawą jest: wózek sprzątający, mopy, szczotki, odkurzacze, urządzenia sprzątające oraz chemia. Warto jest zaopatrzyć się jednak w chemię profesjonalną. Jest ona wydajniejsza i łatwiej radzi sobie z plamami, z którymi środki zakupione w dyskontach nie dałyby sobie rady. Jest niestety droższa, ale… czego się nie robi, aby klient był zadowolony, prawda?

Poza podstawowym sprzętem, musimy zainwestować w reklamę – tak, aby zdobyć klientów (prywatnych, jak i firmy).

Prowadzenie firmy sprzątającej nie jest tak skomplikowane jak początkowo mogłoby nam się wydawać. Oczywiście, jak w każdym biznesie – tutaj również występuje ryzyko niepowodzenia, jednakże jest ono nieuniknione. Zakup produktów nie powinien sprawić nam trudności, czego nie mogę powiedzieć o pozyskaniu klientów. Jestem jednak pewny, że jeśli będziemy się starać – osiągniemy sukces.

Zobacz także: Najczęstsze awarie pralki

Dodaj komentarz