Jak można przyspieszyć metabolizm?

Problemem niektórych osób jest bardzo wolny metabolizm. Wtedy nawet mimo tego, że je się niewiele, trudno jest schudnąć. Warto zatem zastanowić się nad tym, co można zrobić, by przyspieszyć swój metabolizm. Oto kilka podpowiedzi.

źródło: szybkaprzemiana.pl

źródło: szybkaprzemiana.pl

Warto wprowadzić do diety substancje i minerały, które wspomogą metabolizm. Z pewnością powinien być to magnez, który swoim działaniem wpływa na przyspieszenie przetwarzania tłuszczów i węglowodanów. Inna taka substancja to chrom, który pomaga zmniejszyć zapotrzebowanie na cukier i apetyt na słodycze.

źródło: blog.eatzone.pl

źródło: blog.eatzone.pl

Jeżeli chcemy przyspieszyć proces trawienia, warto stosować różne przyprawy. Idealnie do tego celu nadaje się czosnek, imbir, oregano czy majeranek – przyprawy te sprawiają, że wydzielają się w żołądku kwasy wspomagające trawienie. Pewne przyprawy należy jednak ograniczać do minimum – między innymi sól, która powoduje zatrzymanie wody w organizmie i spowalnia metabolizm. Dobrym pomysłem mogą okazać się również spalacze tłuszczów dostępne w popularnych sklepach internetowych z suplementami.

źródło: blogiceo.nq.pl

źródło: polskichlopak.pl

W diecie należy również uwzględnić odpowiednią ilość wody. Dorosły człowiek powinien wypijać około 2 litrów wody niegazowanej dziennie. Woda wspomaga proces usuwania toksyn z organizmy, co z kolei reguluje metabolizm. Istotne okażą się również ćwiczenia. Taka regularna aktywność fizyczna sprawia, że spalamy więcej kalorii i chudniemy. Usprawnia się też nasz metabolizm i zmniejsza odczucie głodu. I nie musi być to wcale jakiś bardzo intensywny i wykańczający wysiłek. Ważna jest tutaj głównie regularność. Stosując takie rady z pewnością zaobserwujemy pozytywne efekty.

Dodaj komentarz