Czy wiek średni to dobry czas na naukę języka angielskiego?

Język angielski to dziś jeden z najczęściej wybieranych kursów na całym świecie. Uczą się już go dzieci i to od najmłodszych lat, młodzież, a także coraz częściej osoby w średnim, czy starszym wieku.
Ta ostatnia grupa jednak ma najwięcej obaw przed rozpoczęciem kursu. Zwykle wynika to z faktu długiej przerwy w nauce, brakiem czasu, czy licznymi obowiązkami. Osoby w średnim wieku obawiają się, że nie dadzą sobie rady, że będą mieć problemy z przyswajaniem wiedzy, że nie odnajdą się w nowej sytuacji…

Jednak każdy z nas zna powiedzenie, że na naukę nigdy nie jest za późno, dlatego też bez względu na wiek powinniśmy podjąć próbę nauki.


Dlaczego wiek średni to dobry czas na naukę języka angielskiego?

  • Badania naukowców z największych uniwersytetów świata wykazały, że nauka języków bardzo dobrze wpływa zarówno na nasz intelekt, jak i ogólne zdrowie.
  • W ferworze obowiązków często nie mamy czasu dla siebie, myślimy o wszystkich, a własne potrzeby odkładamy na sam koniec. Warto więc to zmienić i tym razem zrobić coś dla siebie.
  • Dzięki nauce języka angielskiego poznamy nowe osoby, nawiążemy nowe kontakty, a nawet może nowe, interesujące przyjaźnie.
  • Dzięki znajomości języka angielskiego staniemy się odważniejsi, być może wybierzmy się wreszcie w podróż, o której marzyliśmy od dawna.

Bez względu więc na to ile mamy lat i jak dawno uczęszczaliśmy do szkoły pamiętajmy o tym, że na naukę języka angielskiego nigdy nie jest za późno.


Niedowiarków może przekona jeszcze fakt, że dzisiejszy świat wymaga od nas wszystkich nieustannej nauki i zgłębiania wiedzy. Nikogo nie dziwią już osoby w starszym wieku na studiach, coraz bardziej powszechne są Uniwersytety III wieku, dlaczego więc nie podjąć się nauki języka angielskiego?
 

Dodaj komentarz