Co zrobić z puszącymi się włosami?

Sporym problemem są puszące się włosy. Nad takimi włosami trudno jest zapanować, a ułożenie jakiejkolwiek fryzury wydaje się wręcz niemożliwe. Problem ten dotyka sporą ilość kobiet. Warto zatem rozważyć, co może pomóc nam poradzić sobie z puszącymi się włosami – a sposobów jest całkiem sporo.

źródło: styl.fm

źródło: styl.fm

Na początku należy ustalić dlaczego włosy mają skłonność do puszenia się. Najczęściej dzieje się tak, gdy włosy są przesuszone. Dlatego należy zadbać o ich kondycję. Na pewno należy ograniczyć do minimum zabiegi, które mogłyby je dodatkowo wysuszać, w tym stosowanie lokówki czy prostownicy. Aby struktura włosa mogła się odbudować, warto też zrezygnować na jakiś czas z farbowania, a szczególnie z rozjaśniania włosów.

źródło: snobka.pl

źródło: snobka.pl

Włosy puszące się wymagają również stosowania określonych kosmetyków. Powinny one mieć właściwości nawilżające, które sprawią że skóra głowy i same włosy nie będą tak bardzo wysuszone. Aby włosów nie przesuszać, należy zrezygnować z codziennego mycia głowy. Jeżeli jednak mamy skłonność do przetłuszczania się włosów i musimy je myć często, należy stosować szampony do codziennej pielęgnacji z właściwościami nawilżającymi.

źródło: hairstore.pl

źródło: hairstore.pl

Warto również włosy odpowiednio odżywiać, a tym celu co najmniej raz w tygodniu stosować specjalne maski na włosy. Przy samej stylizacji fryzury sprawdzą się natomiast specjalne preparaty wygładzające włosy i zapobiegające puszeniu się. Dzięki temu włosy będą zdrowsze, ładniejsze, a co ważniejsze fryzura stanie się efektowniejsza.

Dodaj komentarz