Co zrobić, by skóra była jędrna?

Kobiety o swoje ciało dbają na wiele sposobów. Przede wszystkim stosują rozmaite preparaty i różnych właściwościach. Zdają sobie również sprawę z tego, jak ogromny wpływ na wygląd ma brak sportu – dlatego też chętnie poświęcają czas na aktywność fizyczną. Jednak, by móc pochwalić się piękną i jędrną skórą, trzeba zadbać o jeszcze inne kwestie. Jakie?

źródło: kobietamag.pl

źródło: kobietamag.pl

W pielęgnacji skóry bardzo dobrze sprawdzają się rośliny, a dokładnie ekstrakty z roślin. Wyciągi roślinne wzmacniają skórę, pobudzają organizm do produkcji substancji, które odpowiadają za wygląd skóry. Dlatego wybierając kosmetyki należy zwracać uwagę na ich zawartość. Szczególnie dobrze na skórę będą działać te które zawierają ekstrakty z soi, słonecznika czy dzikiego ryżu.

źródło: groszki.pl

źródło: groszki.pl

Skóra potrzebuje również odpowiedniej ochrony – przede wszystkim przed promieniami UV. Takie promieniowanie wysusza skórę, pozbawia cennych składników i wzmacnia proces starzenia się skóry. Dlatego tak ważne jest, by wybierać kosmetyki z ochronnymi filtrami. Dzięki temu dużo później na skórze zaczną pojawiać się zmarszczki.

źródło: zwierciadlo.pl

źródło: zwierciadlo.pl

Na wygląd skóry będzie również wpływała nasza dieta. Należy ją wzbogacać o produkty zawierające przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki oraz witaminy. W codziennej diecie należy zatem uwzględnić odpowiednią ilość warzyw i owoców. Można ją również wspomagać suplementami diety zawierającymi taki składniki. Takie działania z pewnością sprawią, że nasza skóra będzie zdrowsza, ładniejsza i bardziej jędrna.

Dodaj komentarz